a
444 51 01
Çağrı Merkezi
Share
Afrin’deki Mehmetçiğimize Moral Kampanyası

 

Afrin’deki Mehmetçiğimize Moral Kampanyası


Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan Niğde Belediyesi Meclis Salonu’nda Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi Parti Temsilcileriyle birlikte “Niğde Bugün Afrin’de Moral Kampanyası” için düzenlenen basın toplantısına katıldı.

 

Başlatılan kampanyadan elde edilecek yardım ile Afrin’de görev yapan kahraman askerlere iç çamaşırı, çorap ve powerbank şarj cihazı alımı yapılacak.

 

Niğde Ziraat Bankası bünyesinde açılan “Niğde Bugün Afrin’de Moral Kampanyası”na STK’lar, kamu kurum ve kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların bağış yapabileceğini söyleyen Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Mehmetçiğimizin gerçekten hiçbirşeye ihtiyacı yok. Ama bu bir ihtiyacın karşılanması şeklinde değil. Bu kamuoyunda halkla askerin arasındaki sıcaklığını soğutmak isteyen, çekemeyen, hemhal olmamızı istemeyen bazı güruhların askerin sanki bir şeye ihtiyacı varmış gibi halkın bu şekilde teveccühünü kırmak için yaptıkları bir şey. Elbette askerimizin ihtiyacı yok biz bunu biliyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri dünyanın en güçlü askeri kuvvetleridir. Şunu iyi biliyoruz ki Milli Savunma Bakanlığımızın askerlerimize verdiği bir çorabın ısıtmasıyla Niğde’deki gönüllü insanlarımızın aldığı bir çorabın ısıtması Mehmetçiğimize farklı olacaktır. Yürekten, o sevgi sıcaklığıyla hediye edilen o çorap, iç çamaşırı vesaireler askerimize de moral verecek farklı bir açıdan değerlendirdiğimiz zaman. Ecdadımız da böyle yapmıştır. 74 Kıbrıs Harekatı’nda Niğde’de hatırlarım askerler tren istasyonundan giderken bizim sebze pazarından manavlar omuzlarında kasalarla meyve götürürler, lokantacılar yemek götürürler. İstasyonda az bir mola verildiğinde askerlerimize yesin diye onlarla hemhal olmak için o manzarayı hiç unutmam ben. Askerlerimiz istasyona geldiğinde aç değillerdi. Bu açlıkla ihtiyaçla ilgili değil yürekten bir onları kucaklama göstergesi bu yardım yapma hediyeleşme. Onun için hiç öyle şeylere kapılmıyoruz. Bu yardımlaşma kampanyasını organize eden arkadaşlarımızı da gerçekten yürekten tebrik ediyorum. Elbette katılacağız asker bizim askerimiz. Biz onların tam yanında olamasak bile gönül olarak yanlarında olduğumuzu hissettirmek için hediyeleşeceğimiz zaten hep dualarla. Afrin Niğde’den farklı değil artık. Afrin İstanbul’dan, Konya’dan farklı değil artık. Bunun bilinciyle ve yürekten bir sevgi sunumu mukabilinde askerlerimizle hemhal olacağız. Tekrar teşekkür ediyorum bu kampanyayı düşünen arkadaşlarımıza. Şimdiden yardımlarınızı Allah kabul eylesin” dedi.

 

Bu Ülkeye Sahip Çıkacağız


Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “Özellikle bu ülkede bayrak inmesin, ezan susmasın diye sınır ötemizde bizi tehdit eden Haçlı Ordusuna karşı mücadele eden kahraman Mehmetçiğimize sadece moral ve motivasyon desteği vermek üzere böyle bir organizasyon düzenlendi. Biz şuna inanıyoruz Hz. İbrahim ateşe atıldığında ağzında su taşıyan karınca misali safımızı belli etmek ve bu ülkede ezanlarımız susmayacak bayraklarımız inmeyecek sloganıyla sağı solu, kürdü çerkezi lazı alevisi hepimiz aynı kilimin desenleri olarak bu ülkeye sahip çıkacağız, askerlerimize de gönül birlikteliğimizle destek veriyoruz”

 

Hepimiz Türk Evladıyız


CHP İl Başkanı Erhan Adem ise; “Biz ordumuzun yanındayız, vatanımızın yanındayız. Bayrağımızın yanındayız her zaman. Hepimiz Türk evladıyız. Onun için vatanımıza ne gerekiyorsa ne yapılması gerekiyorsa hep birlikte el birliğiyle yapacağız. Bunun siyasi, solu sağı diğer görüşlerin hiçbiri olmaz olamaz. Önce ülkemizdir. Onun için ben başta Şehit Aileleri Derneği Başkanına ve herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kampanyamızın başarılı olacağını düşünüyorum

Baro Başkanı Hüseyin Demirbilik, “Ben aynı zamanda Savunma Sanayi Niğde Fahri Genel Sekreteriyim. Yani savunma, sanayi, askerlik, vatan bunlar bizim için çok önemli değerler. Bugün ihtiyaç olsa çağırsalar hepimiz koşarak yaşımızı falan düşünmeden gideriz. Dolayısıyla Türkiye sadece Afrin’de değil terörizmle mücadele ediyor. Onun dışında tabi başka ülkelerle de mücadele ediyor. Oradaki askerimiz mutlaka morale ihtiyacı olan insanlar. Birinci öncelik tabi ki moral bizde moralleniriz eğer Niğde oraya iyi bir yardım yaparsa Niğde bundan gurur duyar. Bu tür organizasyonlarda daha iyi organize olur. Kampanyamızın başarılı olacağını düşünüyorum ben. İnşallah başarılı olur Hatay’a hep birlikte gideriz” şeklinde konuştu.