a
444 51 01
Çağrı Merkezi
Share
Hizmetler Hız Kesmeden Devam Ediyor

 

 

 

Niğde Belediyesi Nikah Salonu, Spor Salonu ve Trafik Eğitim Pisti gerçekleştirilen açılış programı ile vatandaşın kullanımına sunuldu.

 

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir vakit kaybetmeden projelerini vatandaşın hizmetine sunmaya devam ediyor. Efendibey Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarında yapımı tamamlanan Komplekstte Trafik Eğitim Pisti, Spor Salonu ve Nikah Salonu gerçekleştirilen açılış programı ile hizmete açıldı.

 

Düzenlenen programa Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Garip Gümüş, Niğde İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Niğde İl Genel Meclisi Başkanı Bülent Küçüktuna, Ak Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, NESOB Başkanı Alim Yeşil, NİTSO Başkanı Şevket Katırcıoğlu, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri,  davetliler ve vatandaşlar katıldı. 

 

Açılış konuşmasında Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Güzel bir tesisin açılışını gerçekleştirerek hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. Türkiye standartlarının üzerinde olan kompleksimizde Trafik Eğitim Pisti, Spor Salonu ve Nikah salonumuzu vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Profesyonel bir anlayışla hizmet verecek tesisimizde spor yapacak vatandaşlarımız diyetisyen, psikolog ve çocuk kreşi hizmetlerimizden faydalanarak kaliteli zaman geçirebileceklerdir. Tesisimizin diğer örneklerini şehrimizin ihtiyaç duyulan bölgelerine kuracağız. Bu tesisin yapılmasında emeği geçen önceki dönem belediye başkanlarımız olmak üzere bütün belediye personellerimize teşekkür ediyorum. Daha güzel hizmet binalarını halkımızın hizmetine sunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kale Projesi Hayata Geçiyor

Başkan Özdemir; “Uzun yıllardır konuşulan ama bir türlü sonuçlandırılamayan, bizim dönemimize kısmet olan ve gerçekleştirmeyi planladığımız ‘Kale Ve Çevresi Kentsel Yenileme’ projemiz Çevre Ve Şehircilik Bakanlığımızın yatırım programına alındı. Çalışmalarımızı takip ediyoruz. Yakında TOKİ Niğde’ye ofis kuracak. Proje devamında Eski sanayi olarak bilinen bölgede de bir dönüşüm planlıyor, kısa zamanda büyük işlere imza atmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Şehir Merkezine Millet Bahçesi

Belediye Başkanı Özdemir; “Seçim vaatlerimiz arasında şehir merkezinde büyük bir millet bahçesi sözümüz vardı. Bu projemizle alakalı olarak Sayın Valimiz ve Milletvekillerimizle iş birliği içerisinde proje üzerine toplantılarımızı yapıyoruz. Yakın bir zamanda başta hükümet konağı olmak üzere Millet Bahçesi projemiz de başlamış olacak. Devamında da okulların taşınmasıyla beraber şehir merkezinde uzun vadede millet bahçemizi halkımızın hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

 

Arıtma Tesisi 2020 Yılında Hizmete Girecek

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Biyolojik Arıtma Tesisimizin yapımı devam ediyor. Toplamda 120 Milyon Türk Lirası’na mal olacak Biyolojik Arıtma Tesisimizin çalışmaları hızla yapılıyor. Bu güne kadar 50 Milyon Türk Lirasına yakın hak edişi yapılan arıtma tesisini 2020 yılı içerisinde hizmete açmayı hedefliyoruz. Atık sularımızı içme suyu kalitesinde arıtacak olan tesisimiz Türkiye standartlarının en önde gelen arıtma tesislerinden bir tanesi olacak” şeklinde konuştu.

 

Hizmetlerimiz Hız Kesmeden Devam Edecek

Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Hizmetlerimiz hız kesmeden devam edecek. Bizim amacımız görev süremizin sonunda seçimlerde vaat ettiğimiz birçok projemizi gerçekleştirip, gerçekleştiremediklerimize de başlayıp halkımıza hizmet üretmek, hizmet etmek istiyoruz. Tek amacımız tek gayemiz hemşehrilerimize hizmet etmek. Halkımızın Sayın Valimiz ve Sayın Milletvekillerimizin de desteği ile şehrimize güzel hizmetler kazandıracağız. Bu gün de bunların başlangıcını yapıyoruz. Şehrimize ve Efendibey Mahallemize tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir Açılış programı sonrasında nikah merasimleri açılış saatine denk gelen çiftin günün anısına nikahlarını kıyarak mutluluklar diledi.

 

AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin; “Açılışı gerçekleştirdiğimiz Efendibey Mahallesi Kentsel dönüşüm alanı yeni baştan imar etmiş ve modern bir mahalle haline getirmiş durumdayız. Niğde’ye yakışır bir kentsel dönüşümü gerçekleştirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.  Biz yeni Niğde’yi oluşturmak adına bugün burada başlattığımız projeleri yarın kale ve daha sonrasında kent meydanı düzenlemesi yaparak devam ettireceğiz. Gece gündüz demeden Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız ve teşkilatımızla beraber elimizden geleni yapmanın gayretini gösteriyoruz. Açılışını gerçekleştirdiğimiz tesisimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, bu projenin hazırlanmasında yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; “Bakanlığımızın önem verdiği projelerden birisi olan Trafik Eğitim Pisti’nin ihtiyacının farkına vararak belediyemiz bu trafik eğitim pistini Niğde halkının hizmetine sunmuştur. Biz çocuklarımızı ne kadar erken yaşta eğitebilirsek onları ne kadar trafik kültürüyle erken yaşta buluşturabilirsek gelecekte de trafik kurallarına uyan ve trafik kurallarını içselleştiren bir nesil oluşturabiliriz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Emniyet Müdürlüğümüz ve Belediyemizin işbirliği ile ilkokul ve ortaokulda öğrenim gören öğrencilerimize daha bu yaşlarda bu bilinç aşılanacak teorik ve pratik eğitimler onlara burada verilecektir. Bu örnek tesislerin ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen katkı sağlayan herkese tebriklerimi iletiyorum” dedi.