a
444 51 01
Çağrı Merkezi
Share
Başkandan Mesaj


Değerli Hemşehrilerim;


Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleri, siz değerli hemşehrilerimin teveccühleri ve destekleriyle 10.000 yıllık geçmişinde pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış, bağrında Antik Dönem ve İslam Medeniyeti eserlerini barındıran, ülkenin dört bir yanına dağılmış eğitimli insan gücü sebebiyle “Aydınlar Kenti” olarak bilinen Niğde’mizin Belediye Başkanı olmaktan büyük onur duyuyorum.


Belediye Başkanlığını, siyasi bir makam olarak değil; halka şefkatle ve adaletle hizmet sunulması gereken bir makam olarak görüyorum. Sizin hak ve hukukunuzu, şehrimizin de geçmişten gelen tarihi ve kültürel değerlerini koruyarak hem yaşam kalitenizi artırmak hem de daha yaşanılabilir bir Niğde’yi sizlerle birlikte inşa etmek için gece gündüz demeden çalışacağım. Belediye yönetimini demokrasinin temeli olarak gören ben ve ekip arkadaşlarım belediyeciliği sadece yol ve kaldırım yapmak olarak görmüyoruz. Belediyeciliği; hizmet ve harcamalarda şeffaflık temelinde, doğaya ve çevreye saygı, kültür, sanat ve sporla yoğrulmuş her kesimin yanında yer alan sosyal belediyecilik olarak düşünüyoruz. Ben ve ekibim Niğde’yi şahlandırmak ve hak ettiği yere taşımanın azim ve kararlılığı içerisinde hakkın ve halkımızın rızasını kazanmak maksadıyla Büyüyen Şehir Niğde için yeni adımlar atacağız.


Ben sadece bana oy verenlerin değil; çocukların, gençlerin, yaşlıların, kadınların, esnafın, fakir fukaranın, kısaca herkesin ve her kesimin Belediye Başkanıyım. Bu şehrin çocuğuyum. Niğde benim doğduğum, doyduğum ve yaşadığım şehir. Sadece Başkan olduğum sürece değil, görevim bittikten sonra da Allah izin verirse yaptığımız hizmetlerin ve kazandırdığımız eserlerin huzuru ile bu şehirde sizlerle beraber olacağım. Bu sebeple bana güvenerek oy verenleri mahcup edecek, kendimin, ailemin ve çocuklarımın başını öne eğdirecek hiçbir eylemin içinde olmadım bundan sonra da asla olmayacağım.


Sevgili hemşehrilerim, sizlere layık olabilmek için gece gündüz demeden tüm enerjimle hizmet etmeye söz veriyorum.


Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Emrah ÖZDEMİR

Niğde Belediye Başkanı