a
444 51 01
Çağrı Merkezi
Share
Daha Güzel Anılar İçin Tedbiri Elden Bırakmayalım

 

 

Daha Güzel Anılar İçin Tedbiri Elden Bırakmayalım


Koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimlere ara vermeden devam eden Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Perşembe günleri Şahinali Mahallesi’nde kurulan pazar yerinde pandemi nedeni ile alınan önlemleri denetledi.


Vatandaşların ve esnafların kurallara uyup uymadığını büyük bir titizlikle kontrol eden Başkan Özdemir, “Kurallara uyalım, tedbirleri elden bırakmayalım” uyarısında bulunarak sözlerine şu şekilde devam etti; “Sayın valimizin önderliğinde hep birlikte denetimlere çıktık. Şu an pazar yerindeyiz. Pandemi nedeni ile Perşembe pazarımızı kapatmıştık. Perşembe günleri pazar yerlerimiz daha kontrollü iki pazar olarak devam ediyor. Vatandaşlarımızın sağlığı için tedbirleri alıyorlar mı kurallara uyuyorlar mı diye denetimlere çıktık. Malum bende bu hastalığı atlatalı 1 hafta oldu. Yaklaşık 21 gün önce bende covid hastalığına yakalanmıştım. Allah’a şükürler olsun ben hafif atlattım. Ama herkes hafif atlatamıyor. Vatandaşlarımıza tavsiyem çocukları sevdikleri ile çok daha güzel anılar biriktirebilmeleri için sağlıklı günlerde güzel vakit geçirebilmeleri için bugün bu kuralara hep birlikte uymamız gerekiyor. Ben bunu yaşadım çok dikkat ettiğim halde özellikle kapalı ortamda fazla vakit geçirmek farkında olmadan en ufak bir ihmalde hastalığı kapabiliyoruz. Çok hızlı yayılıyor. Vatandaşlarımızın sağlığı için kendi tecrübelerimizi kanun ve kuralları hatırlatmak istiyoruz. Sayın valimizin talimatları ile ceza yazılmaya başlandı. Artık uyarıyı da geçtik. Bu cezalar vatandaşlarımızın çok daha sağlıklı olabilmeleri için ve bu hastalığa yakalanmamaları için yazılıyor. Zabıtlarımızla birlikte üstümüze düşen görevi yapmaya çalışıyoruz. Bu denetimler daha fazlası ile devam edecek. Sağlıklı günlerde sizlerle buluşmak dileği ile hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

 

Pazarlara 3 metre mesafe kuralı da getirilirken pazar giriş noktalarına el dezenfektanları konuldu. Salgını önleme çalışmaları kapsamında Niğde Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler de pazarlarda 3 metre mesafe kuralı ve hijyen kurallarını sık sık denetliyor.